Piątek, 23 kwietnia 2021

„Owoce i warzywa w szkole” w II semestrze

2017-01-31 10:47:19 (ost. akt: 2017-03-06 16:48:20)
Dzieci będą otrzymywały dwa razy w tygodniu, przez dziesięć tygodni w semestrze, porcje owocowo-warzywne

Dzieci będą otrzymywały dwa razy w tygodniu, przez dziesięć tygodni w semestrze, porcje owocowo-warzywne

Autor zdjęcia: pixabay.com

Podziel się:

Po feriach zimowych rozpoczną się dostawy porcji owocowo-warzywnych w ramach administrowanego przez ARR programu „Owoce i warzywa w szkole”. W programie uczestniczy 11 892 szkół podstawowych. Budżet przeznaczony na dostawy owoców i warzyw w II semestrze roku szkolnego 2016/2017 wynosi około 40 mln złotych.

W programie „Owoce i warzywa w szkole” mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I-III szkół podstawowych oraz „zerówek” zorganizowanych w szkołach podstawowych.

Dzieci będą otrzymywały dwa razy w tygodniu, przez dziesięć tygodni w semestrze, porcje owocowo-warzywne. Porcje składają się ze świeżych owoców (jabłka, gruszki, truskawki) i warzyw (marchew, rzodkiewka, pomidorki) oraz soków (owocowe, warzywne oraz mieszane). Ponadto obowiązkowym elementem programu jest edukowanie o zdrowych nawykach żywieniowych.

Dostawy owoców i warzyw do szkół w II semestrze roku szkolnego 2016/2017 rozpoczną się po feriach zimowych. Terminy w poszczególnych województwach zależne są od harmonogramu ferii.

Do programu „Owoce i warzywa w szkole” zgłosiły się nowe szkoły podstawowe, które dotychczas nie uczestniczyły. W II semestrze roku szkolnego 2016/2017 w programie będzie uczestniczyć 11 892 szkół podstawowych, czyli o 94 szkoły więcej niż w I semestrze.

Warunki uczestnictwa w programie oraz wykaz dostawców dostępne są na http://www.arr.gov.pl/warunki-uczestnictwa-w-programie

mkr

Źródło: ARR

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB