Piątek, 23 kwietnia 2021

„Święto Mleka” — krowy na wybiegu

2016-05-14 08:00:00 (ost. akt: 2016-05-13 15:43:31)
Podczas „Święta Mleka” hodowcy zaprezentują najpiękniejsze okazy bydła mlecznego

Podczas „Święta Mleka” hodowcy zaprezentują najpiękniejsze okazy bydła mlecznego

Autor zdjęcia: Dariusz Kucman

Podziel się:

Już po raz szesnasty w Płoniawach-Bramurze (pow. makowski) odbędzie się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, zwana popularnie „Świętem Mleka”.

Ta impreza ma spore tradycje i cieszy się ogromną popularnością wśród hodowców, jak i wśród odwiedzających. W tym roku zaplanowano ją na niedzielę 29 maja.

Jak zwykle „na ringu” od rana zostaną zaprezentowane najpiękniejsze okazy bydła mlecznego z okolicznych (i nie tylko) gospodarstw w różnych kategoriach. Ocenią je profesjonalni sędziowie i wybiorą czempionów i czempionki. Ich właścicieli nie ominą nagrody.

Place wystawowe zostaną wypełnione oferowanym przez wystawców sprzętem rolniczym oraz stoiskami przedsiębiorstw paszowych, nasiennych, sadowniczych, warzywniczych, finansowych i doradczych. Będzie można odwiedzić artystów ludowych i posmakować tradycyjnego jadła. Każdy będzie mógł więc znaleźć coś dla siebie.

A oprócz tego organizatorzy na czele z gminą Płoniawy-Bramura zapewnią liczne konkursy dla przybyłych (w tym dla najmłodszych) oraz występy artystyczne zespołów ludowych i z gatunku disco-polo. — Serdecznie zapraszamy do udziału w wystawie — przekonuje Włodzimierz Załęski, wójt gm. Płoniawy-Bramura.

Dariusz Kucman
rolniczeabc@rolniczeabc.pl

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 5 (308) 11 maja 2016 r.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB