Wtorek, 20 kwietnia 2021

Huczne otwarcie wytwórni pasz w Grajewie

2015-10-01 15:51:38 (ost. akt: 2015-10-01 15:51:49)

Autor zdjęcia: Weronika Kowalewska

Podziel się:

Jeden z najnowocześniejszych zakładów produkujących pasze dla zwierząt został oficjalnie otwarty 12 września w Grajewie. Z tej okazji został zorganizowany piknik rodzinny, na którym bawiło się ponad 5 tysięcy osób. Gwiazdą wieczoru był zespół Kombi, ale największą popularnością wśród gości cieszyło się zwiedzanie nowoczesnego zakładu.

Agrocentrum – to nowoczesna, oparta wyłącznie o polski kapitał firma z ponad 20 letnim doświadczeniem w produkcji najwyższej jakości pasz dla zwierząt gospodarskich: drobiu, bydła i trzody chlewnej. Historia tej firmy sięga lat 90., kiedy to Stanisław Pietruszyński zakupił mieszalnię pasz od Gminnej Spółdzielni w Kolnie. Przez okres 6 miesięcy zmodernizowano zakład i przystąpiono do produkcji pierwszej paszy. Teraz spółka posiada najnowocześniejszy zakład produkujący pasze w Polsce. Aby go zobaczyć do Grajewa zjechało się aż 5 tys. osób. Organizatorzy pikniku zadbali o wszystko. Dzieci miały do dyspozycji ogromny plac do zabawy z dmuchańcami. Każdy mógł się najeść do syta babki ziemniaczanej, karkówki z grilla czy innych rarytasów. Na scenie specjalnie z tej okazji zagrał zespół Kombi. Rolnicy oraz goście, którzy przyjechali na otwarcie, zgodnie przyznali, że tak hucznej imprezy nie widzieli dawno.

- Nasze produkty są unikalne. Doświadczenie oraz technologia sprawiają, że dostarczamy produkty najwyższej jakości i wyznaczamy nowe granice w efektywnym żywieniu zwierząt. Specjaliści Żywieniowi Agrocentrum optymalnie zbilansują dawkę pokarmową oraz doradzą najlepsze rozwiązanie, dopasowane do indywidualnej potrzeby każdego z Naszych klientów. „Doradzamy z Pasją” to nasze hasło. Wierni powyższym ideałom, mając na celu satysfakcję i zadowolenie Naszych klientów oddajemy do Państwa użytku drugi w grupie Agrocentrum, jednocześnie najnowocześniejszy w Polsce zakład produkcji pasz w Grajewie - zapewnia Adam Pietruszyński, prezes Grupy Agrocentrum.

Zakład w Grajewie, powstał na bazie wcześniej istniejącego elewatora. Obecnie w jego skład wchodzą budynki: wieża produkcyjna, stacje dozowania, magazyn wyrobów gotowych, ekspedycja, laboratorium i budynki administracji. Jak na razie pracę w nowym zakładzie znalazło blisko 50 pracowników oraz 30 kierowców. Właściciele spółki planują jednak dalszy rozwój i w przyszłości ma tam pracować nawet 150 osób. Obecnie zakład w Grajewie jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce. W przyszłości ma się tam pojawić kolejna linia produkcyjna, wtedy fabryka zyska miano najnowocześniejszego zakładu w Europie. Do tej pory firma Agrocentrum prowadziła produkcję w Kolnie i Kałęczynie pod Piszem. Obecnie wartość produkcji miesięcznej, włączając w to nowy zakład z Grajewa, to ok. 28 tys. ton pasz miesięcznie.

Grupa Agrocentrum dzięki nowej inwestycji może zaopatrywać rolników z Polski i Europy także w wysokowydajne komponenty do produkcji pasz. Firma nie ogranicza się jedynie do sprzedawania paszy ale dążąc do osiągnięcia pozycji partnera hodowcy, prowadzi szerokie doradztwo w zakresie żywienia, genetyki, profilaktyki oraz ekonomiki chowu i hodowli.
Agrocentrum w ciągu 20 lat swojego istnienia zbudował silną pozycję na rynku paszowym dzięki budowaniu trwałych powiązań z dostawcami surowców i klientami.

Jak zaznacza Adam Pietruszyński współpraca z rolnikami przynosi obopólne korzyści. Nasi dostawcy ziarna są bardzo często naszymi klientami i zakupują od nas gotowe pasze czy koncentraty. My stawiamy na jakość, rzetelność, ale także na rozwój - zapewnia Adam Pietruszyński.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB