środa, 12 maja 2021

Będą Targi Chłopskie i dożynki

2015-09-18 15:30:57 (ost. akt: 2015-09-18 15:39:42)
W olsztyneckim skansenie w sobotę odbędą się Targi Chłopskie, a w niedzielę dożynki

W olsztyneckim skansenie w sobotę odbędą się Targi Chłopskie, a w niedzielę dożynki

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Podziel się:

Pokazy rękodzieła, kiermasz produktów regionalnych oraz występy artystyczne - już w ten weekend w skansenie w Olsztynku XIII Targi Chłopskie i Dożynki Wojewódzkie.

Do olsztyneckiego skansenu przyjedzie kilkudziesięciu wystawców. Nie zabraknie rzemiosła i regionalnych kulinariów: pieczywa, wędlin, ryb, serów, owoców i warzyw, miodów oraz słodyczy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. W sobotę na scenie wystąpią Ania Broda, Apolonia Nowak, zespół Pokolenie i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Elgnówku. Będzie można wysłuchać prelekcji "Żywność wysokiej jakości a ochrona różnorodności biologicznej" przygotowanej przez profesora Stanisława Czachorowskiego oraz dowiedzieć się, jak dawniej bawiono się w regionie na weselu bez DJ-a w spotkaniu przygotowanym przez Wehikuł Czasu. Będzie można podziwiać pokazy rzemieślników: kołodzieja, garncarza, wikliniarza, kowala i powroźnika, a także pokaz strzyżenia owiec. W tegorocznej imprezie przygotowano pokaz akcji strażaków.

W niedzielę samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zaprasza do skansenu w Olsztynku na Dożynki Wojewódzkie. Impreza rozpocznie się o 10.30 przemarszem korowodu dożynkowego pod amfiteatr, gdzie o 11 rozpocznie się msza święta. Podczas święta plonów zostaną wręczone odznaczenia "Zasłużony dla Rolnictwa", a także zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy
wieniec. O godzinie 14. rozpocznie się część artystyczna - na scenie wystąpią Piwniczna Kapela Folklorystyczna oraz zespół cygański Romanca. Tego dnia odbędą się również imprezy towarzyszące: wystawa sprzętu rolniczego, piknik wieprzowy.

A tak było w zeszłym roku:


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB