Czwartek, 13 maja 2021

XXII Jesienne Targi Rolnicze w Olsztynie już w pierwszy weekend września

2015-08-17 09:00:00 (ost. akt: 2015-08-13 15:02:30)
Od lat we wrześniu w WMODR w Olsztynie możemy podziwiać najlepsze zwierzęta, prezentowane przez hodowców z całego województwa

Od lat we wrześniu w WMODR w Olsztynie możemy podziwiać najlepsze zwierzęta, prezentowane przez hodowców z całego województwa

Autor zdjęcia: Anna Uranowska

Podziel się:

— Duża oferta maszyn rolniczych, zwierząt, gospodarstw ogrodniczych oraz prezentacja rękodzieła i sztuki ludowej, a do tego swojskie jedzenie i atmosfera pikniku. To tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają 5-6 września na zwiedzających podczas XXII Jesiennych Targów Rolniczych „Wszystko dla rolnictwa” — zapewnia Rafał Sobolewski, komisarz tegorocznej edycji imprezy.

To już dwudziesta druga odsłona Targów Rolniczych, które od wielu lat odbywają się na ulicy Jagiellońskiej 91, na terenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie. Targi cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Olsztyna i regionu. Corocznie impreza przyciąga około 200 wystawców i ponad 30 tysięcy zwiedzających

Głównie dla rolników, ale i dla mieszczuchów też


Ze względu na swoją długą historię Jesienne Targi Rolnicze na stałe zagościły w kalendarzu jesiennych imprez odbywających się w naszym mieście. — Targi te nie są skierowane jedynie do rolników. Coś dla siebie znajdą zarówno mieszkańcy wsi i obszarów wiejskich jak również działkowcy oraz właściciele ogrodów, posesji i balkonów — zapewnia Rafał Sobolewski.

Od maszyn i urządzeń rolniczych po OZE


Podczas targów będzie można zapoznać się z ofertą przygotowaną przez producentów maszyn i urządzeń rolniczych, ciągników a także z ofertą firm zajmujących się wyposażeniem budynków inwentarskich. W bogatym programie targów znajdzie się pokaz: roślin oraz artykułów szkółkarskich i ogrodniczych oraz zabudowy, wyposażenia i aranżacji ogrodów. Nie zabraknie szerokiej oferty rozsad warzyw i ziół oraz nawozów, nasion i środków ochrony roślin, chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli przydomowych ogródków. Na tegorocznych Jesiennych Targach Rolniczych odbędzie się prezentacja instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających.

Na Targach zwiedzający bezpośrednio zapoznają się z ofertą producentów maszyn i urządzeń rolniczych
Fot. Beata Szymańska
Na Targach zwiedzający bezpośrednio zapoznają się z ofertą producentów maszyn i urządzeń rolniczych

Hodowcy zaprezentują swoje najpiękniejsze zwierzęta


Równocześnie z targami odbywać się będzie Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, na której swój dorobek zaprezentują najlepsi hodowcy bydła mlecznego, bydła mięsnego, trzody chlewnej, koni oraz owiec. Zwierzęta najlepszych hodowców otrzymają tytuły Championów.

Doradzą jak założyć ogród czy dostać dotację


Podobnie, jak w latach ubiegłych będzie można skorzystać z porad fachowców. Odwiedzający targi ze strony specjalistów uzyskają pomoc między innymi na temat sposobu pielęgnacji roślin, czy zagospodarowania i aranżacji przestrzeni w ogrodzie oraz wsparcia rolnictwa i obszarów wiejskich ze środków krajowych i unijnych. Swoją radą i pomocą będą też służyć przedstawiciele instytucji i organizacji związanych z rolnictwem. Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Olsztynie będzie doradzać z zakresu technologii produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki i rachunkowości, Wspólnej Polityki Rolnej oraz wiejskiego gospodarstwa domowego i agroturystyki. Na stoisku WMODR udzielane będą także porady prawne oraz konsultacje z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Kuchnia regionalna, miody i atrakcje dla dzieci


Zgodnie z tradycją, nie zabraknie twórców rękodzieła, sztuki ludowej oraz smacznej kuchni regionalnej. Zaprezentowana zostanie szeroka gama ręcznie wykonanych produktów zarówno użytkowych, jak i artystycznych począwszy od biżuterii oraz kompozycji wykonanych na bazie ziół, przez galanterię drewnianą, po naczynia toczone na kole garncarskim, wyroby z wikliny, czy meble ogrodowe. Na miłośników swojskiego jedzenia czekać będą domowe wędliny, smalec ze skwarkami i świeży, wiejski chleb — wszystko według tradycyjnych, regionalnych receptur. Nie zabraknie także miodów pozyskanych z warmińsko-mazurskich pasiek.

— Atrakcją na naszej imprezie będzie też przygotowana dla najmłodszych Wioska Dziecięca, w której maluchy będą mogły spędzić czas na grach i zabawach przygotowanych specjalnie dla nich — zaprasza rodziców z dziećmi Rafał Sobolewski, komisarz targów.

Podczas obydwu dni targowych impreza odbędzie się w godzinach 9-17.

rs, au

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 8 (299) 12 sierpnia 2015 r.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bolo #1809009 | 178.43.*.* 5 wrz 2015 09:29

  Tak bedą chińskie krowy i wietnamski kogut

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Wystawca #1807331 | 5.60.*.* 2 wrz 2015 20:58

  Nie byłeś nie widziałeś, a wydajesz osąd. Przyjedźcie ludzie i sami oceńcie-zapraszamy serdecznie :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. cziko #1799333 | 83.28.*.* 21 sie 2015 23:44

  kiedyś to były wystawy a teraz sama chińszczyzna

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. cziko #1799332 | 83.28.*.* 21 sie 2015 23:42

  kiedyś to były wystawy ,,,,a teraz sama chińszczyzna

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. cziko #1799331 | 83.28.*.* 21 sie 2015 23:40

  szkoda słów

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz