Wtorek, 20 kwietnia 2021

Święto Gęsi 2015 - w Biskupcu Pomorskim znów zapachnie gęsiną

2015-07-15 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-14 14:44:18)
Co roku Święto Gęsi w Biskupcu Pomorskim odwiedzają tłumy gości

Co roku Święto Gęsi w Biskupcu Pomorskim odwiedzają tłumy gości

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Podziel się:

Niebawem, podobnie jak w latach ubiegłych, amfiteatr w Biskupcu Pomorskim zapełni się publicznością, która zjedzie na XII Święto Gęsi — festiwal smaków, zorganizowany przez Iławskie Stowarzyszenie Producentów Gęsi oraz wójta biskupieckiej gminy. Impreza odbędzie się w niedzielę, 19 lipca.

Na wszystkich, którzy zdecydują się zajrzeć do Biskupca będą czekały degustacje, kiermasze występy artystyczne i konkursy, a także sklepik z gęsimi wyrobami.

— Oficjalne otwarcie Święta Gęsi i przywitanie gości zaplanowaliśmy na godzinę 14, po czym rozpoczną się konkursy kulinarne z udziałem publiczności, której przedstawiciele ocenią potrawy. Ale już od godziny 10 czynna będzie wystawa, plac zabaw dla najmłodszych i stoiska handlowe — zapowiada Krystyna Ziejewska, prezes ISPG.

Warto przypomnieć, że podczas ubiegłorocznej imprezy najwięcej punktów w konkursie niezależna komisja przyznała paniom z koła Gospodyń Wiejskich w Szawrcenowie. Drugie miejsce zdobyło KGW z Rożentala, a trzecie KGW w Podlasku. Kto wygra w tym roku dowiemy się około godziny 16.30. Dwóch Pawłów — Sulski i Wiśniewski, którzy są mistrzami sztuki kuchennej, przygotują o godzinie 18 pokaz kulinarny „z gęsiną w roli głównej”, który zakończy się degustacją potraw dla gości pikniku.
Imprezie towarzyszyć będzie wystawa rolnicza, a w alejce rozstawią się kramy z rękodziełem artystycznym, roślinami ozdobnymi i stoiska gastronomiczne.

Wśród atrakcji kulturalnych zapowiedziano występ Norbiego oraz Ivana Komarenko. Ostatnim punktem programu Święta Gęsi '2015 będzie zabawa pod gwiazdami w amfiteatrze, który został ostatnio gruntownie zmodernizowany.

Stanisław R. Ulatowski, "Gazeta Olsztyńska"

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 7 (298) 8 lipca 2015 r.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB