Czwartek, 24 czerwca 2021

Wystawa rolnicza w Szepietowie

2015-06-16 15:23:36 (ost. akt: 2015-06-16 15:29:12)

Autor zdjęcia: PODR

Podziel się:

Szepietowo znowu będzie rolniczą stolicą Podlasia. W dniach 27-28 czerwca odbędzie się tam XXII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym.

To już tradycja, że imprezy te są tam organizowane w ostatni weekend czerwca przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Na ponad 10 hektarach powierzchni wystawowej pojawi się zapewne kilkaset stoisk firm branżowych, prowadzone będą pokazy polowe maszyn rolniczych, zaprezentowane zostaną zwierzęta hodowlane. Tereny wystawowe obejmowały będą również liczne poletka doświadczalne, na których można będzie zapoznać się z ofertą firm nasiennych działających na terenie Polski.

Natomiast Dni z Doradztwem Rolniczym mają dać odwiedzającym Szepietowo wiele nowych i praktycznych rozwiązań w sferze organizacji gospodarstw rolnych.

Podczas zeszłorocznej, dwudniowej imprezy, padł rekord - szepietowskie targi odwiedziło ponad 100 tys. zwiedzających. Bezapelacyjnym zwycięzcą wystawy zwierząt okazał się Ośrodek Hodowli Zarodowej w Osięcinach, bo krowy należące do niego zdobyły wszystkie najważniejsze tytuły. W sumie przyjechało około 200 hodowców z całej Polski, którzy zaprezentowali swój dorobek - prawie 800 sztuk zwierząt.

dk

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB