Piątek, 14 maja 2021

VII Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” - nie tylko dla ogrodników

2015-04-16 12:47:46 (ost. akt: 2015-04-16 13:25:34)
Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” po raz pierwszy zostały zorganizowane w 2009 roku

Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” po raz pierwszy zostały zorganizowane w 2009 roku

Autor zdjęcia: Anna Uranowska

Podziel się:

Bogata oferta gospodarstw ogrodniczych oraz producentów zabudowy i aranżacji ogrodów, a do tego swojskie jedzenie i atmosfera pikniku. To tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają na zwiedzających podczas VII Wiosennych Targów Ogrodniczych „Pamiętajcie o ogrodach”, które odbędą się w dniach 25-26 kwietnia przy ulicy w Jagiellońskiej w Olsztynie.

— Wiosenna odsłona targów to coś dla mieszkańcy wsi i terenów wiejskich, działkowców oraz właścicieli ogrodów i miejskich balkonów — zapewnia Urszula Anculewicz, komisarz targów
Fot. Mirosław Fesnak
— Wiosenna odsłona targów to coś dla mieszkańcy wsi i terenów wiejskich, działkowców oraz właścicieli ogrodów i miejskich balkonów — zapewnia Urszula Anculewicz, komisarz targów
Targi organizowane w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego choć mają krótką historię, na stałe zagościły w kalendarzu wiosennych imprez odbywających się w naszym regionie i z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. — Corocznie impreza przyciąga ponad 150 wystawców, których ofertę ogląda ponad 20 000 zwiedzających — mówi Urszula Anculewicz, komisarz targów. — Wiosenna odsłona targów to coś dla mieszkańcy wsi i terenów wiejskich, działkowców oraz właścicieli ogrodów i miejskich balkonów. To ciekawa alternatywa spędzenia wiosennego weekendu dla całej rodziny — zapewnia pani Urszula.Zakupy na działkę i do ogrodu


W programie targów znajdzie się pokaz roślin oraz artykułów szkółkarskich, i ogrodniczych, maszyn i urządzeń do prac ogrodowych oraz zabudowy, wyposażenia i aranżacji ogrodów. Nie zabraknie szerokiej oferty rozsad warzyw i ziół oraz nawozów i środków ochrony roślin, chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli przydomowych ogródków. Prezentowane będą maszyny i urządzenia do produkcji ogrodniczej oraz instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii. Zgodnie z tradycją, nie zabraknie twórców rękodzieła, sztuki ludowej oraz smacznej kuchni regionalnej. Na miłośników swojskiego jedzenia czekać będą domowe wędliny, smalec ze skwarkami i świeży, wiejski chleb —wszystko według tradycyjnych, regionalnych receptur.


Porady technologiczne i prawne


Podobnie jak w latach ubiegłych, będzie można skorzystać z porad fachowców. Odwiedzający targi ze strony specjalistów uzyskają pomoc między innymi na temat sposobu pielęgnacji roślin czy zagospodarowania i aranżacji przestrzeni w ogrodzie oraz wsparcia rolnictwa i obszarów wiejskich ze środków krajowych i unijnych. Swoją radą i pomocą będą też służyć przedstawiciele instytucji i organizacji związanych z rolnictwem, na czele z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, który doradzać będzie z zakresu technologii produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki i rachunkowości, Wspólnej Polityki Rolnej oraz wiejskiego gospodarstwa domowego i agroturystyki. Na stoisku WMODR udzielane będą także porady prawne oraz konsultacje z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Atrakcje dla całej rodziny


Podczas tegorocznej odsłony Wiosennych Targach Ogrodniczych Organizator zrobi ukłon w stronę najmłodszych i z myślą o nich przygotuje prezentację zwierząt gospodarskich w tradycyjnej zagrodzie wiejskiej połączoną z pokazem zwierząt futerkowych, drobiu ozdobnego i gołębi rasowych. Pojawi się również „wioska dziecięca” pełna niespodzianek i atrakcji dla dzieci. Podczas imprezy odbędą się liczne quizy i konkursy dla dorosłych i dla dzieci będące okazją do promocji regionu. Jak co roku nie zabraknie występów artystycznych, które nadadzą imprezie sielski, piknikowy charakter.

— Targi to ciekawa alternatywa spędzenia rodzinnego weekendu. Serdecznie zapraszamy życząc wielu wrażeń i satysfakcji — mówi Urszula Anculewicz, komisarz targów.

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 4 (295) 15 kwietnia 2015 r.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB