Czwartek, 22 kwietnia 2021

Arena Agro Ostróda po raz pierwszy w regionie

2015-01-14 12:00:00 (ost. akt: 2015-02-24 13:32:03)
Wszystkie szesnaście edycji Agro Show odbywało się pod gołym niebem. Podczas Areny Agro Ostróda 2015 maszyny i urządzenia rolnicze wjadą pod dach centrum targowego Arena Ostróda.

Wszystkie szesnaście edycji Agro Show odbywało się pod gołym niebem. Podczas Areny Agro Ostróda 2015 maszyny i urządzenia rolnicze wjadą pod dach centrum targowego Arena Ostróda.

Autor zdjęcia: PIGMiUR

Podziel się:

Tej imprezy nie można przegapić. Po raz pierwszy w tym roku producenci pokażą to, co w rolnictwie najnowocześniejsze. To wszystko na Arenie Agro Ostróda 2015, która odbędzie się 14 i 15 lutego.

Będzie to największa wystawa maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce północno-wschodniej. Jej organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Przy przygotowywaniu Areny Agro Ostróda 2015, Izba korzysta ze swoich wieloletnich doświadczeń w realizacji tego typu wydarzeń, m. in. Agro Show, organizowanej co roku jesienią w Bednarach koło Poznania.

Bazą jest doświadczenie


Wszystkie szesnaście edycji Agro Show odbywało się pod gołym niebem. Podczas tej imprezy maszyny i urządzenia rolnicze wjadą pod dach centrum targowego Arena Ostróda.
— Po raz pierwszy organizujemy taką imprezę w regionie warmińsko-mazurskim — mówiła Renata Arkuszewska, wiceprezes PIGMiUR na konferencji zapowiadającej Arenę Agro Ostróda 2015. — Nasze wystawy zawsze notują rekordową liczbę wystawców. Impreza w Ostródzie przygotowana będzie na najwyższym poziomie. Będzie to pierwsza tak kompleksowa wystawa rolnicza w województwie warmińsko-mazurskim.
Swój udział w Arenie Agro Ostróda 2015 zapowiedziało już wiele światowych marek. Przez swoich dealerów i dystrybutorów na wystawie prezentowane będą m. in.: John Deere, Kuhn, Amazone, Joskin, New Holland, Metal-Fach, Pottinger, Krone, Valtra, Lemken, PRONAR, Kverneland.

Najlepszy moment przed sezonem


Termin wystawy – połowa lutego — nie został wybrany przypadkowo. To okres kiedy rolnicy mają trochę więcej czasu, a jednocześnie jest to początek roku i najlepszy moment, by zapoznać się z ofertą deweloperów maszyn i urządzeń rolniczych, by dobrze przygotować się do sezonu.

Pełen wachlarz produktów i ofert


Wśród wystawców nie zabraknie producentów i dystrybutorów z regionu. Wśród nich będzie firma Perkoz z Brodnicy, która jest jednym z członków PIGMiUR.
— To ogromne wyzwanie dla naszej firmy, a zarazem nowe doświadczenie, gdyż po raz pierwszy będziemy wystawiać się w hali — mówi Aleksandra Grajewska z działu marketingu firmy Perkoz. — Dotychczasowe doświadczenia zdobywaliśmy na wystawach pod gołym niebem. Poza tym, Arena Agro Ostróda 2015 będzie wystawą regionalną i taki rodzaj wystawy jest dla nas jako dealera ogromną szansą na pozyskanie nowych klientów. Jest to dla nas okazja, by zaprezentować się właśnie na terenie naszego działania, tym bardziej, że nasz punkt sprzedaży w Lichtajnach oddalony jest zaledwie o około 5 km od Ostródy. Na wystawie zaprezentujemy nowości, które ukażą się w 2015 roku, chcemy też pokazać pełen wachlarz produktów, takich jak finansowanie fabryczne połączone z pełnym pakietem Perkoz Kredyt oraz pakiet ubezpieczeń dla rolnictwa firmy Concordia, której jesteśmy licencjonowanym przedstawicielem.
Swój udział zapowiedzieli też: Roltop Maszyny Rolnicze i Komunalne, Agromix Rojęczyn, Przedsiębiorstwo Romanowski, Agroserwis Pasłęk, Lupus Export – Import, ALDO i wiele innych firm.

Wsparcie instytucji branżowych


Podczas trwania wystawy dostępne będą punkty doradcze i informacyjne instytucji i agend rządowych: Agencji Rynku Rolnego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Organizatorzy liczą na to, że Arena Agro Ostróda stanie się najważniejszym wydarzeniem branżowym dedykowanym rolnikom z północno-wschodniej Polski. Patronat nad imprezą objął Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć na serwisie poświęconym wystawie: www.agroshow.pl/arena

Barbara Chadaj-Lamcho

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 1 (292) 14 stycznia 2015 r.


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB