Czwartek, 13 maja 2021

Zdrowo, sportowo i z owocami - IV edycja imprezy sportowej dla najmłodszych uczniów

2015-04-23 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-17 14:20:21)
Impreza z 2012 roku

Impreza z 2012 roku

Autor zdjęcia: ARR

Podziel się:

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego już czwarty raz organizuje imprezę sportową dla dzieci oddziałów przedszkolnych i klas początkowych szkół podstawowych. 22 maja w Olsztynie pod hasłem „Jem owoce, piję mleko — w życiu zajdę daleko” będą dobra zabawa i zdrowa rywalizacja sportowa.

Tradycyjnie już impreza zostanie przygotowana na terenie kompleksu sportowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Wańkowicza w Olsztynie, który wraz z ARR, Stowarzyszeniem Na Rzecz Edukacji Dzieci i Rozwoju Obszarów Wiejskich Wrota w Lamkowie i Przedszkolem Miejskim nr 5 w Olsztynie są organizatorami imprezy.

Ideą wydarzenia jest propagowanie zdrowego stylu życia, dobrych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej wśród najmłodszych — wszystko w myśl zasady, że im wcześniej zaczniemy wyrabiać w dzieciach dobre nawyki, tym większa pewność, że wyrosną z nich zdrowi dorośli. Ta właśnie idea przyświeca administrowanym przez ARR programom „Mleko w szkole” i „Owoce i warzywa w szkole. W woj. warmińsko-mazurskim w programie „Mleko w szkole” uczestniczy już blisko 100 tys. dzieci i młodzieży, a z programu „Owoce i warzywa w szkole”, który skierowany jest do uczniów klas 0 oraz I-III szkół podstawowych korzysta 53 tys. dzieci z ponad 460 szkół podstawowych. To oni właśnie będą mogli wziąć udział w zmaganiach sportowych przygotowywanych przez olsztyński odział ARR

Dobre praktyki dostrzegła UE


Zalety i wartość imprezy doceniają nie tylko dzieci, które co roku startują w konkursowych zmaganiach, ich rodzice i dyrektorzy szkół. Pomysł został dostrzeżony i pozytywnie oceniony także na arenie międzynarodowej. Impreza „Jem owoce, piję mleko — w życiu zajdę daleko” trafiła do unijnego „Katalogu dobrych praktyk w dziedzinie komunikacji — dobrych przykładów projektów złożonych w latach 2012-2013”. To ogromny sukces, że niewielkim nakładem środków i bez zaangażowania wielkich, wyspecjalizowanych firm udało się stworzyć imprezę unikalną nie tylko na arenie polskiej, ale też europejskiej. Do tej pory nikt w całej Europie nie podjął się organizacji tego typu imprezy na tak dużą skalę.

Toczenie jabłek i sianie marchewek


Impreza w formie ciekawych konkurencji sprawnościowych odbywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkolaki dla dzieci w wieku 5-6 lat z przedszkoli oraz z zerówek w szkołach podstawowych oraz uczniaki dla dzieci w wieku do 10 lat z klas 1-3 szkół podstawowych. Dzieci wezmą udział w takich konkurencjach, jak: sztafeta ogórkowa, wykopki, toczenie jabłek, sianie marchewek czy segregacja. Oprócz konkursów, na uczestników imprezy czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji: gokarty, jazda konna, pokaz pasterstwa owiec i kóz, przejażdżka bryczką, pokaz ogniowy i pokaz baniek. Będzie można również wziąć udział w ćwiczeniach ogólnorozwojowych z elementami brazylijskiej piłki nożnej, zajrzeć do wnętrza prawdziwego ula oraz zjeść pożywną grochówkę i pyszne pierogi z owocami. Będzie też specjalny konkurs „Krzyczący sad” dla kibiców poszczególnych drużyn.

Podczas imprezy do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. rejsy statkiem Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej, wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego na Warmii i Mazurach, miejsce na kolonie w kraju, vouchery do szkółki piłkarskiej BSS, zaproszenia na dni otwarte koszar oraz karnety: do parków rozrywki, na warsztaty Akademii Młodych Odkrywców, jazdę konno, jazdę gokartami na profesjonalnym torze oraz do Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Olsztynie.

Zapiszcie się już dziś — liczba miejsc ograniczona


Drużyny można zapisywać do 15 maja w olsztyńskim oddziale ARR. Podobnie jak w ubiegłym roku liczba miejsc w konkursie jest ograniczona. W obu kategoriach wiekowych w zawodach wystartuje łącznie 50 drużyn z całego województwa. Warto więc zgłosić się jak najszybciej — kto pierwszy, ten lepszy.

Anna Banaszkiewicz, "Rolnicze ABC"

Artykuł ukazał się w miesięczniku "Rolnicze ABC" nr 4 (295) 15 kwietnia 2015 r.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB