Czwartek, 24 maja 2018

Majówka Kół Gospodyń Wiejskich Warmii i Mazur

2018-05-17 11:38:03 (ost. akt: 2018-05-17 15:15:26)
Fot. Materiały prasowe.  Majówka gospodyń odbędzie się 19 maja w godz. 13-17 na Starym Mieście w Olsztynie

Fot. Materiały prasowe. Majówka gospodyń odbędzie się 19 maja w godz. 13-17 na Starym Mieście w Olsztynie

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Podziel się:

Doskonałą okazją do poznania bogatej oferty Kół, będzie Majówka Kół Gospodyń Wiejskich, odbywająca się 19 maja br. przy scenie staromiejskiej na Starym Mieście w Olsztynie.

Koła Gospodyń Wiejskich to dobrowolna, samorządna i niezależna społeczno-zawodowa organizacja, skupiająca głównie kobiety (choć zdarza się, że przynależą do nich również mężczyźni), działająca na terenach wiejskich w ramach organizacji kółek rolniczych. W naszym województwie zrzesza je Warmińsko-Mazurski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, którego aktywność jest zauważalna na wydarzeniach promocyjnych, nie tylko w środowisku lokalnym, również na poziomie regionalnym.

Doskonałą okazją do poznania bogatej oferty Kół, będzie Majówka Kół Gospodyń Wiejskich, odbywająca się 19 maja br. przy scenie staromiejskiej na Starym Mieście w Olsztynie. Wydarzenie zostanie zorganizowane pod Patronatem Honorowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

Celem przedsięwzięcia jest prezentacja tradycji i dziedzictwa kulturowego Kół Gospodyń Wiejskich, promocja produktów lokalnych i regionalnych, propagowanie i ukazanie ich dorobku artystycznego oraz kulinarnego, pogłębianie więzi z regionem, a także aktywizacja i integracja środowisk lokalnych. Wydarzenie ma charakter otwarty i jest skierowane do mieszkańców oraz turystów.

Podczas wydarzenia Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują własny dorobek kulturowy, edukacyjny i społeczny specyficzny dla lokalnej społeczności, w której funkcjonują „na co dzień”. Na zaaranżowanych przez siebie stoiskach wystawienniczych zaprezentują lokalne tradycje i dziedzictwo kulturowe mieszkańców obszarów wiejskich w postaci produktów żywnościowych, wyrobów rękodzielniczych oraz ludowego folkloru. W ramach majówkowego przedsięwzięcia odbędą się dwa konkursy: „Najładniejsze wiosenne stoisko” oraz „Wiosenna Miss-ka KGW”. Uczestnikami obu są Koła Gospodyń Wiejskich, z tym że pierwszy z wymienionych konkursów ma charakter zespołowy, zaś drugi indywidualny. Klimatyczną oprawę będą stanowiły stroje, w których będą się prezentowały członkowie Kół oraz towarzysząca prezentacji oprawa artystyczna zapewniona przez ludowych twórców pochodzących z naszego regionu.

http://m.wm.pl/2016/03/orig/0000095593-mp-otbr-6928v2-297918.jpg

MAJÓWKA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH
19 maja 2018 r. (sobota), godz. 13.00 – 17.00
Stare Miasto w Olsztynie (przy scenie staromiejskiej)
W programie:
13.00 - Otwarcie wydarzenia
Konkurs na „Najładniejsze wiosenne stoisko”
Konkurs na „Wiosenną Miss-kę KGW”
Ogłoszenie wyników konkursów
Prezentacja stoisk wystawienniczych Kół Gospodyń Wiejskich
Występy zespołów ludowych
17.00 - Zakończenie wydarzenia

Wydarzenia promujące działalność Kół Gospodyń Wiejskich mają charakter cykliczny. Ich celem jest upowszechnianie lokalnych tradycji i bogactwa dziedzictwa kulturowego. W ubiegłorocznej odsłonie Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowały się w klimatycznej scenerii olsztyńskiego Zamku podczas kiermaszu „Wielkanocna Baba”. Tegoroczne przedsięwzięcie w postaci „Majówki Kół Gospodyń Wiejskich” jest kontynuacją działań organizatorów mających na celu ukazanie dorobku kulturowego i społecznego mieszkańców obszarów wiejskich naszego regionu. Będzie się można o tym przekonać już 19 maja na Starym Mieście w Olsztynie. Serdecznie zapraszamy.

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB