Czwartek, 22 kwietnia 2021

Pachniały rośliny i... chleb

2017-09-03 21:20:00 (ost. akt: 2017-09-03 21:22:27)
targi rolnicze

targi rolnicze

Autor zdjęcia: Agnieszka Porowska

Podziel się:

Trudno znaleźć olsztyniaka, który choć raz w przeciągu ostatnich dwóch dekad nie odwiedziłby jesiennych Targów Rolniczych „Wszystko dla rolnictwa”. W ten weekend odbyła się już XXIV edycja imprezy.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, na dwudniowe targi przybyło kilkanaście tysięcy osób, a swoje wyroby zaprezentowało ponad 160 wystawców. — Największą popularnością cieszą się jak co roku maszyny rolnicze i krzewy — mówi Urszula Anculewicz — komisarz targów organizowanych przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie. I faktycznie tam, gdzie swoje rośliny prezentowały różne szkółki z ludzie tłoczyli się w wąskich uliczkach między pokaźnymi donicami.

Chcący usiąść za sterami wielkiego traktora musieli stanąć w sporej kolejce. Smakosze również nie byli zwiedzeni. Można było spróbować i kupić m.in. pachnące, swojskie chleby i ciasta, a także zapoznać się z tatarskimi specjałami. Uwagę przykuwały przepięknie zaaranżowane stoiska z czosnkiem i miodem. Wzrok cieszyły również stoiska z rękodziełem.

Wśród najmłodszych największym powodzeniem cieszyła się jak co roku wystawa zwierząt. Czerwono-białe Java i Mila — krowy rasy hereford spokojnie żuły siano z powagą przypatrując się odwiedzającym. Furorę robił olbrzym belgijski szary, królik swoją wagą dobijający nawet do kilkunastu kilogramów. Sercem imprezy była oczywiście tętniąca życiem scena.

Występy zespołów ludowych i folklorystycznych takich jak „Firman”czy „Alna” oraz wykonawcy muzyki pop ( w roli niedzielnej gwiazdy dnia wystąpił zespół Łzy) przez dwa dni cieszyły uszy wystawców i gości. Sobota była dniem, gdy rozstrzygnięto wiele konkursów takich jak Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne, Agroliga 2017, Ogród Przyjazny Rodzinie i Turystom , Konkurs Fotograficzny „Rolnictwo to moja pasja” i Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.
ap


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB